Bize yakışır bir ilk daha! 2019 sunumu yepyeni bir yaratıcı takım aktivitesi ile karşınızdayız.

Şirketiniz sizin krallığınızıdır. Onun taşıdığı değerler de bu krallığın tüm sembollerinde yansıtılmalıdır. Ama en önemlisi asil bir armadır.

Arma, yüzyıllar boyu krallıkların ve imparatorlukların bir numaralı sembolü olmuştur. Tüm orduların, özellikle kalkanları üzerinde ve gemilerinde gururla sergilenmiştir.

Şimdi biz de tıpkı eski çağlarda olduğu gibi, kurumunuz çalışanlarından oluşan ordunuzun kalkanlarında yer almak üzere, bir arma tasarlamalarını isteyeceğiz. Takım ruhu ve motivasyon için yaratıcı takım aktivitesi ve kurumsal değerlerin birarada kullanılmasını isteyen IK yöneticileri için sıradışı bir seçenek.

Takımlara böldüğümüz çalışanlarınızın, kendilerine sağlanan sınırlı malzemeler ile 60-90 dakika süre içerisinde şirketiniz değerlerini temsil eden en güzel armayı tasarlamalarını isteyeceğiz. Tasarım sonrası sergileme aşamasında her takımın armaları ile tören geçişi yapmalarını ve armalarının ne ifade ettiği hakkında bizlere sunum yapmalarını isteyeceğiz.

Kraliyet ailesi tarafından onaylanacak armalar, sonsuza dek şirket duvarındaki yerlerini alacaklardır.

Armanın Asaleti takım aktivitesi ne kazandırır?

Öncelikle yüzlerde tebessüm diyebiliriz. Çok sayıda takım proje aktivitemiz var ve bunların içinde biraz da durum komedisine uygun nadir örneklerden biridir bu aktivite. Temasını duyar duymaz çalışanlarınızın yüzünde bir gülümse göreceksiniz.

Sonrasında etkili iletişim desek yanlış olmaz. Sınırlı kaynakların nasıl yönetileceği, zaman yönetiminin nasıl yapılacağı, kalkan üzerindeki armanın hangi kurumsal değerleri barındırması gerektiği gibi tüm konular takım içinde tartışılacaktır.

Liderlik özellikleri. Takımın strateji oluşturmasında ve yukarıda bahsettiğimiz aşamaları hayata geçirmesinde insiyatif kullanan bir lidere veya takım üyelerinin liderlik özelliklerini ortaya çıkarmada etkili bir aktivitedir.

Mutlak takım çalışması. Herkesin katacağı birşeyler var ve ancak herkesin katkısı olduğunda takım çalışması sonucu kurumsal hedeflere ulaşmak mümkündür. Armanın Asaleti aktivitesi bu simülasyon için ideal takım çalışması aktivitesidir.

Proje yönetim becerlerinin sınanması ve kurumsal değerlerin işlenmesi konusu bu aktivitenin varlık sebebi. Çalışanlarınızın kendilerine verilen sınırlı süre ve kaynaklarla sunumunu yapacakları bir projeyi hayata geçirmelerini ve takım halinde eğlenmelerini adım adım izleyeceksiniz.

Bu yaratıcı takım aktivitesi için bize ulaşınız.

Outdoor Aktivite Merkezimiz PARKUR sitesi için tıklayınız.