BASİT MAKİNELER proje yönetim aktivitesi ile zincir reaksiyon makineler icad ediyoruz! 

Bu proje yönetim aktivitesi, 1883-1970 yılları arasında yaşamış, Pulitzer ödüllü bir karikatürist, aynı zamanda mühendis, heykeltraş ve yazar olan Rube GOLDBERG’ün bizlere armağanıdır. “Rube Goldberg İcadı” kavramını amerikan dil hazinesine ve sözlüklere sokmayı başarmıştır ki, “çok basit bir işi yapmak için yaratılmış çok kompleks bir makine”, “minimal sonuçlar almak için maksimum çaba gösterme” gibi anlamlara gelir.

Rube Goldberg makineleri sıklıkla hobi ve gösteri amaçlı kullanılan düzeneklerde de kendini gösterir. Örnek olarak, birbirine çarpıp devrilen kutular, oradan oraya zıplayan veya kayan bilyeler, biri aşağı düşerken diğeri yukarı kalkan eşyalar gibi bir sürü “ıvır zıvır” alet edevattan oluşan mekanizma, bir dizi iş yaptıktan sonra kurumunuz logosunu sürpriz bir şekilde ortaya çıkartır ki bütün hedef te budur zaten!

Şimdi tüm yaratıcılığınızı kullanarak ekip arkadaşlarınızla beraber bu makinalardan bir tanesini şirket çalışanlarınızın kurmasını istiyoruz. Size sunacağımız videolardan ilham alarak takım arkadaşlarınızla beraber oluşturacağınız basit makinalar görmek istiyoruz. Bu zincir reaksiyon makine projelerini gerçekleştirmek için ekip arkadaşlarınızla takım çalışması performansı gösterecek, eğlenceli saatler geçireceksiniz. Gün sonunda projelerinizin sunumunu gerçekleştirecek, zincir mekanizmanın çalışmasını jüriye oylatacaksınız.

Bu proje yönetim aktivitesinde takımların bağımsız tasarımlar yapabileceği gibi tek bir amaca hizmet edecek bir büyük makine tasarımı da yapabilirler.

Teklif almak için bize ulaşınız.

Outdoor Aktivite Merkezimiz PARKUR sitesi için tıklayınız.

Süre:Min 90 – Max 3 saat olarak esnek zamanlama kurgusu
Kişi Sayısı:15-150 arası
Katılımcı Profili:Proje çalışmalarına yatkın, aktivite deneyimi olan gruplar
Kazanımlar:Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, çapraz-fonksiyonlu işbirliği, iletişim becerileri, proje yönetimi, yaratıcılık, strateji-planlama, problem çözme, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma