Kurumsal Kısa Film Atölyesi: Hepimiz Oscar’a adayız!

Beyaz Perde aktivitesi, hızlandırılmış bir kısa film atölyesi ve sanatsal takım çalışmasıdır! Tüm yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz, eğlenceli ve heyecan verici bir kurumsal kısa film projesi!

Kaliteli bir prodüksiyon için gereken tüm profesyonel ekipmanlar, kostümler, set ışıkları, kameralar, arka dekor ve çeşitli aksesuarlar bizden, yaratıcılık ve performans sizden.

Senaryo yazım teknikleri konusunda verdiğimiz brief sonrası ekipleriniz senaryolarını yazıyor, kostümlerini giyiyor ve sonra takım çalışması ile bir kısa film çekimi yapıyor. Keyifli bir finalle sonlandırılan müthiş bir film çekim aktivitesi yaşayacaksınız.

Gala yemeği ve film gösterimi ise başlı başına büyük bir motivasyon aktivitesi. İster patlamış mısır ve dondurma ile keyifli bir gece seansı film gösterimi, isters ekibiniz üyelerinden oluşan davetlilerin kırmızı halıdan geçerek katılacağı muhteşem bir Oscar Ödül töreni…

Tercihiniz ne olursa olsun çok keyifli bir finalle biteceği kesin.

Beyaz Perde kurumsal kısa film atölyesi takım aktivitesi programı:

Öncelikle birarada çalışması istenen 15-20 kişilik film ekipleriniz belirlenir. Sonrasında takımlarınıza aşağıdaki temalardan takım sayısına göre birer tema atanır:

  • Osmanlı,
  • Taş Devri,
  • Western,
  • Uzaylı,
  • Günümüz

Ekiplere önce 15 dakika sürecek bir brief yapılır. Ardından ekipler 1.5 saat içerisinde detaylı bir senaryo yazarlar. Sonrasında okuma provaları, çekim provaları ve setlere geçerek film çekimlerine başlanacaktır.

Ortalama 5-7 dakika sürecek bu filmler için en az 3 saatlik bir çalışma yapmak gerekmektedir. Bu 3 saatlik sürenin bitiminde, çekilen film adedine bağlı olarak ekibimiz için ayrıca 3-5 saatlik bir kurgu sürecinde filmlerinizi montajlayacak ve gün sonunda “Beyaz Perde”de gösterimi yapılacak hale getirecektir.

Film çekmek gerçek ekiplerin işidir!

Film çekim aktivitesi şirketinizle, iş hayatıyla, toplantının konseptiyle ilişkilendirilebilir, veya isterseniz sadece eğlence amaçlı günlük diyalogları da içerebilir, ama filmlerin türü komedi olmalıdır. Çoğu zaman, çekimi tamamlanan filmlerin gösterimi esnasında bizim ekibimiz nadiren, çalışanlarınız ise kahkahalarla gülmektedir. Bunun tek sebebi, filmlerin içerdiği kurumsal mesajların genelde iş süreçleriniz ve “içeriden” olmasıdır.

Oscar Ödül Gecesi

Beyaz Perde kısa film atölyesini ve sonunda yapılan gala gösterimini tematik bir Oscar Ödül Gecesi ile taçlandırabilirsiniz. Katılımcılara “dress code” vereceğiniz gala gecesi yemeği öncesi kırmızı halı töreni ve filmlerin gösterilmesi ardından jüri oylamasını yapar. En iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi film, en iyi senaryo, en iyi kostüm kullanımı, vb. dallarda sizin için özel hazırladığımız Oscar heykelcikleri, sahiplerine dağıtılırken, ödüllerini alan başarılı ekipler sahnede teşekkür konuşmaları bile yapacaklar. Sadece gala gösterimi bile başlı başına büyük bir motivasyon aktivitesi!

Kısa film atölyesi takım aktivitesi ekstra kazanımları:

Dilerseniz bu etkinliği şirket tanıtımınız veya ürün lansmanınız için kullanabilir, film senaryolarınızı bu amaca uygun olarak oluşturabilirsiniz. Şirket çalışanlarınızın senaryosunu yazıp, oyunculuğunu yine çalışanlarınızın üstlendiği bu film, kalıcığıyla müthiş bir hatıra olacak, happy hourlarda, özel gecelerde ve hatta kariyer günlerinde bile gösterilebilecek değerli bir paylaşım olacaktır.
Film çekim aktivitesi hakkında detaylı bilgi almak ve örnek filmleri izlemek için bizi arayın.

Diğer sanatsal takım aktiviteleri seçenekleri için tıklayınız.

Outdoor Aktivite Merkezimiz PARKUR için tıklayınız.

Süre:3 saat (Senaryo ve Çekimler) + Ekibimizin kurgu için ekstra süreye ihtiyacı vardır.
Kişi Sayısı:25-125
Katılımcı Profili:Birbirini tanıyan ekipler, takım çalışması aktivitelerini daha önce deneyimlemiş farklılık arayan ekipler, zaman kısıtlaması olmayan ekipler
Kazanımlar:Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, strateji ve planlama, iletişim becerileri, liderlik becerileri, yaratıcılık, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, proje yönetimi, problem çözme, ortak amaç ve hedef oluşturma