Adalar’ın en büyüğü adı üzerinde Büyükada. Kışın kendisine ve halkına sakladığı tüm güzellikleri bahar ayları gelince ziyaretçilerine sunmaya başlar.

Yapılacak ve görülecek o kadar alternatif sunar ki; sadece 5,5 km2 bir alanda bu kadar çeşitliliğin olabileceğini hayal edemezsiniz önce. Dil Burnu ve hemen iki yanındaki Yörük Ali ve Nizam Plajları, Luna Park, Aşıklar, Viranbağ kır gazinoları, korulukları, biri iskeleden başlayıp adanın tüm çevresini dolaşan büyük tur, diğeri Araba Meydanı’ndan başlayıp Dil’den, Aşıklar Kır Gazinosu’ndan Lunapark’a oradan da Maden’e geçerek binildiği noktaya dönülen küçük tur olmak üzere fayton turları, Luna Park meydanındaki süslü eşeklerle yapılan geziler Büyükada gezilerinin başlıca eğlenceleridir. Meşhur Hristos tepesi ve manastırı, dünyanın en büyük ahşap monoblok yapısı olan Rum yetimhanesi, tüm dileklerinizi gerçekleştireceğine inanılan Aya Yorgi Kilisesi, Reşat Nuri Güntekin’in evi, tarihi yalıları ve köşkleriyle bitmeyen bir tarih sunuyor Büyükada.

Son yıllarda toplantı ve etkinlikler için oldukça gözde bir destinasyon olan Büyükada için, HTC Events olarak renkli ve keyifli aktiviteler oluşturduk. İstanbul’a yakın olması, oldukça çeşitli otel seçenekleri, restoranları ve kır alanlarıyla her türlü etkinliğinize ev sahipliği yapabilecek bu destinasyona özel sunduğumuz aktivitelerimiz:

  • Hazine Avı
  • Orienteering
  • Rota: Zor Görev
  • Yelken Eğitimi
  • Yemekli Boğaz Turları
  • Ve çok daha fazlası için bize ulaşınız.

Team Blogumuzdan sizin için seçtiğimiz diğer makaleler:


1 yorum

İlham Kaynağı Tasarımlar · 26/04/2015 11:46 tarihinde

Güzel paylaşım, teşekkürler.

Yorumlar kapatıldı.