Gergin veya yoğun toplantı ajandanızda blok teambuilding oyunlarına yer veremiyorsanız, buz kırıcılar tam size göre olacaktır. Buzkırıcı oyunlar takım aktivitelerinin yapı taşıdır.

Buz kırıcı oyunlarımızı programınıza hem güne başlangıç için gereken ekip kaynaştırma ve ısınma aktiviteleri olarak dahil edebilirsiniz, hem de toplantı aralarında motivasyonu yükseltici, performansı arttırıcı kısa oyunlar olarak ekleyebilirsiniz.

Buz kırıcılar nedir?

Buzkırıcılar, toplantı, takım çalışması eğitimi veya başka bir etkinliğin katılımcılarını karşılamak ve aralarındaki sohbeti ısıtmak için kullanılan kısa bir etkinlik veya oyunlara verilen isimdir. İnsanların birbirleriyle ve bir eğitmen ile rahatça etkileşime girmesini gerektiren her etkinlik, bir buz kırıcı kullanma fırsatıdır.

Etkili bir buzkırıcı, eğitim sınıfınızdaki veya toplantınızdaki konuşmaları ısıtacak, oturumun konusunu güçlendirecek ve katılımcıların etkileşimlerinden zevk almasını ve katılımcı olmasını sağlayacaktır. Etkili bir şekilde kullanılan buz kırıcı, bir toplantıda olası buzları kırar.

Neden buz kırıcılar?

Buz kırıcılar iletişim ve katılımcı konfor seviyesinin elzem faktörler olduğu etkinliklerde önemli bir rol oynamaktadır. Tüm katılımcıların “eşit katılımcı” olmasını sağlamanıza yardımcı olurlar ve toplantının veya eğitimin sonuçlarına hakim olmalarını istediğinizde katılımcılarla tam olarak etkileşime girerler.

Tasarımları gereği, doğal bir şekilde işyerlerindeki iletişim engellerini yıkıyorlar. Bir kuruluşun hiyerarşisini, kuruluş şemasını, iş unvanlarını ve çeşitli departmanları geride bırakarak ekip ruhunun önemini ortaya çıkartırlar.

Bu çalışmaları iki farklı gruba uygulamaktayız:

İlk kez karşılaşan veya birbirlerini çok iyi tanımayan kongre ve seminer katılımcıları veya takım çalışmalarına başlamadan önce birbirlerine, bölgeye ve aktiviteye ısınması gereken ekip üyeleri.

Buz kırıcılar yüksek sayıda katılımcılara da rahatlıkla uygulanabilen kısa süreli takım oyunlarıdır. Hatta çoğu zaman büyük takımların sınırlı seçenekleri arasında ideal uygulamalardandır.

Buz Kırıcı teambuilding oyunlarımızdan bazıları:
  • ARKADAŞ HALKASI
  • BOOM CIRCLE
  • DONMUŞ T-SHIRT
  • HAFIZA OYUNU
  • MUMYAYI GİYDİR
  • KÖRDÜĞÜM
  • HULA HOOP
  • PASS THE CIRCLE
  • HELYUM ÇUBUK
Süre:30-45 dakika (Her oyun genelde 5-10 dk.)
Kişi Sayısı:20-2,000
Katılımcı Profili:Takım aktivitesi için az vakti olan kalabalık gruplar
Kazanımlar:Kooperasyon, iletişim becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme

Buz kırıcılar ve kısa süreli kaynaştırma aktiviteleri hakkında bilgi almak için ekibimize ulaşınız.

Outdoor aktivite merkezimiz Parkur’un websitesi için tıklayınız.