Daha mutlu ve sağlıklı olmak için dünyanın neresine giderseniz gidin başarılı insanların yapmış oldukları bazı rutinler vardır. Dünyanın en başarılı 10 kişisine bile başarılarına en çok neyin katkıda bulunduğunu sorarsanız alacağınız cevap günlük rutinleri olacaktır. Alışkanlıklar ve rutinler insana müthiş geri dönüşler sağlar ve kişiye enerji verir.

Daha mutlu ve sağlıklı olmak için her gün yaptığınızda hayatınıza değer katacak bir rutinden bahsedelim:

1- Her gün 10-15 dk düşünme-taşınma süreci olsun

İnsanların çoğu geçmiş davranışları için düşünme gereği duymaz ve bu hareketlerin sonuçlarının hayatta ne gibi talepler doğuracağı kısmı ile ilgilenmez. Yoğun ve telaşlı günün içinde hayatı 10 dakika durdurup genel olarak düşünme aşamasına geçmeniz mükemmel bir şey olacaktır.

Bu süre içerisinde özellikle bu şey  ile kendinizi ilerletebilirsiniz:

  • Var olan problemler üzerine düşünmek
  • Hayatta sizi mutlu eden ve minnettar olduğunuz şeylere, kişilere karşılığını vermek
  • Bir takvim oluşturup bu düşünme sürecininin sizi ne kadar ileriye götürdüğünü takip etmek.
2- Sağlık ve sporu rutin haline getirin

İş performansının ve motivasyonun düştüğü dönmelerde insanlar genelde spor veya sağlık ile ilgili çeşitli yollara başvururlar. Ama ne spor ne de sağlık sadece belirli dönemlerde yapmanız gereken şeyler değildir. Günlük rutininiz olduğunda hayat kalitenizi ve iş performansınızı kat kat arttıracaktır.

Sürekli sağlıklı kalabilmek için çaba gösterir ve bunu başarırsanız işinizde aynı şekilde sağlıklı olur ve o şekilde ilerler. Sağlığınıza dikkat edip günlük egzersizlerinizi yaparsanız daha güçlü olur ve daha iyi hissedersiniz. Performansınız, özgüveninizin kat kat artmasına yardımcı olur.

3- Büyümek için özel bir zaman ayırın

Hayat bir spor oyunu gibidir. Yaptığınız her hareketin bir amacı olmalıdır. Bazen gol atmak için baskı kurmanız gerekirken bazen ise gol yememek için sağlam bir defans yapmanız gerekir. Büyüme sağlayabilmek için bu tür zamanlamalara dikkat etmek gerekir. Başarılı insanlar ne yaptıklarıyla ilgili kararlar vermek, planlamalar yapmak için kendilerine özel bir zaman dilimi ayarlarlar.

Kaç yaşında olduğunuzun önemi olmaksızın, nefes aldığınız sürece başaracağınız şeyler var demektir. Olacağınız, yapacağınız, vereceğiniz ve alacağınız şeyler olacaktır.

Daha mutlu ve sağlıklı olmak için bu 3 konuda yapacağınız rutinler sizi mükemmele yakın biri haline getirecek ve hayatınızdan daha çok keyif almanıza yardımcı olacaktır. Hem iş hayatınızda hem de özel hayatınızda daha mutlu ve başarılı olmanız dileğiyle…

Kaynak: sosyalmedya.co

Team Blogumuzdan sizin için seçtiğimiz diğer makaleler: