Kurumsal şirket yılbaşı partisi planlama görevi sizi stresle tüketiyorsa, yalnız değilsiniz. Misafirlerinizin gerçekten özel bir şeyler bekledikleri önemli bir etkinlik olduğu kesin. Bir adım geri atıp yılbaşı partisi etkinliğinizin sorunsuz bir şekilde yürüyeceği ve herkesin sevgiyle hatırlayacağı harika bir zaman geçirmesini sağlamak için doğru hazırlıkları yapın.

Erken kalkan yol alır!

Sorun şu ki, çoğu yönetici organizasyonda geç kalıyor ve daha sonra çılgınca bir acele ile diğer son dakikacılar ile savaşarak rezervasyonu müsait son birkaç mekanı kapmaya çalışıyor. Herhangi bir restoran, herhangi bir otel veya etkinlik, parti mekanı…

İdeal yılbaşı partisi için

Deneyim ve Yılbaşı partisi planlamasında uzman olarak diyebiliriz ki, kurumsal şirket yılbaşı partisi organizasyonu yapmak için asla erken değildir. Bunu gerçekleştirme rolünü üstlendiyseniz ve özellikle kurumsal etkinlik planlama konusunda az veya deneyim sahibi olmayan insanlardan biriyseniz, kapsamlı bir çözümlemeyle sizin için hayatı kolaylaştırabiliriz.

Kurumsal Etkinlikler ekibimize ulaşın, yılbaşı partinizi biz sizin için planlayalım!

Yılbaşı partisi organizasyonu sizin tarafınızdan yapıldığında:

Bütçe üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz, ancak tedarikçiler ve mekanlarla ilişki kurmaktan, tema, menü, müzik, davetler ve yiyecek içecek hizmetleri gibi her şeyin sorumluluğunu üstlenirsiniz.

Tüm dünyada küçük şirketler için bir restoranda rahat bir masa hazırlatmak ve yılbaşı partisi ile takım oluşturma ve motivasyon aktivitesi birleştirme çok daha yaygın hale geliyor. Bu rotada seçenekleriniz neredeyse sınırsızdır ve bir bowling turnuvasından, aşçılık atölyesine veya kaçış odasından, karaoke partiye kadar herhangi bir şey içerebilir. Tüm bunlar, bir şeyler yemek ve eğlenceyi bitirmek için kokteyl, dans ve müzik gecesinden önce organize edilir.

Yılbaşı Partisi Paketleri satın almak:

Bu, tema oluşturmadan, mekan seçimine, menü ve eğlenceye kadar tüm zor işlerin yapılması sizin için mekan tarafından oluşturulmuş anlamına gelir. Bu noktadaki zorluk davet ettiğiniz kişi sayısına ve profiline bağlıdır. Özel veya çok özel bir etkinliğin peşindeyseniz, yemek ve eğlence içeren, size uygun büyüklükte bir mekanı kapatabilirsiniz. Bazı küçük şirketler, çalışanlarının başka misafirlerin de olduğu ve çok daha geniş bir mekanda eğlenceli bir etkinliği de tercih edebiliyorlar. Seçiminiz doğru ise, personeliniz için yüksek kalitede bir eğlence yaratmanın çok uygun maliyetli bir yolu olduğunu kanıtlayabilir.

Yılbaşı Parti Organizasyonu için kurumsal etkinlik şirketi seçmek:

Üçüncü bir yol var ve bu da kurumsal etkinlikler ve partiler konusunda uzmanlaşmış bir etkinlik şirketi ile iletişim kurmak. Bu seçeneği değerlendirmek istediğinizde, etkinlik şirketine sizin için neyin önemli olduğunu anlatıp, bütçeyi belirtebilirsiniz. Hizmet ücretsiz olmadığından, sorunsuz bir şirket yılbaşı partisi organizasyonu için biraz daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

Profesyonel bir ekiple çalışmanın avantajları

Ancak lojistik problemler, hizmet koordinasyon problemleri ve konsept planlamanın zorluğu maliyetten daha ağır basabilir ve yılbaşı partinizin saat gibi çalışmasını sağlamak için uzmanlara güvenmek bazen ilerlemenin en iyi yolu olabilir. Ayrıca, muhtemelen var olmadığının farkında bile olamayacağınız oldukça geniş kapsamlı aktivite ve eklentileri bulacaksınız!

Yılbaşı partisi planı – hadi başlayın!

Bu liste mümkün olan en iyi kurumsal şirket yılbaşı partisini düzenlemenize yardımcı olacaktır. Ancak, organizasyon büyüklüğüne bağlı olarak, yürütmenin karmaşıklığını da hafife almayın. Kolay birşey değil, bu yüzden eğer detayların çok olduğunu düşünüyorsanız veya tüm sorumluluğu yerine getirecek bir uzmana güvenmek istiyorsanız, o zaman HTCEVENTS Kurumsal Etkinlikler ekibi fena bir başlangıç değil!

1 – Tarihi planlayın ve ayarlayın

Bizce en kritik başlık bu. Yılbaşı partisi muhtemelen etkinlikler içinde yılın en yoğun zamanını oluşturur. Misafirlere ve hizmet sağlayıcılara etkinliğin etrafında kendi planlamalarını yapmaları için tarihe mümkün olduğunca erken bir zamanda odaklanmalısınız. Aksi durumda diğer yılbaşı toplantılarıyla birlikte çok zorlayıcı olabilir.

Nasıl yapacaksınız?

İşe yarayacağını düşündüğünüz bir tarih seçin. Bu, daha fazla insanın müsait olacağı umuduyla Aralık ayında ilk Cuma günü anlamına gelmez. Unutmayın, yeterince erken planlıyorsanız, ne olursa olsun iyi bir katılım elde edersiniz. Yılbaşına ne kadar yakınsa, misafirler o kadar mutlu olacaktır. Ancak çok yakın olursa bu defa da insanlar kendi diğer etkinlikleriyle çarpışmasından endişe duyacaklar.

Kurumsal şirket yılbaşı partisi organizasyonu sezonu her sene Kasım ayında başlıyor.

Ancak ideal zamanı hedefliyorsanız, genellikle Aralık ayının 2. ve 3. haftaları arasında herhangi bir tarihin gerçekten işe yarayacağını söyleyebiliriz. Ayrıca, hafta sonlarına daha yakın bir gün, özellikle cuma günü insanlara gerçekten rahatlama şansı verecek ve ertesi gün işe gelmek konusunda endişelenmeyecekler.

2 – Parti bütçesi

Hayal kurmayın; bütçeniz, yılbaşı partinizin profilini belirleyen faktördür ve bu bütçeyi en kaliteli etkinlik mekanı için harcamayı sakın düşünmeyin. Hesaplanacak çok şey var ve fiyatlar dramatik bir şekilde değişiyor. Hangi mekanda misafirler için nasıl bir deneyim sunacağınız büyük bir skaladır. Ucuz bir mekanda Mumm şampanya da sunabilirsiniz, pahalı bir mekan kiralayıp daha ucuz Prosecco servisi de yapabilirsiniz. Yiyecek türü ve miktarı başlı başına ayrı bir maliyet. Dekor, eğlence, aktivite…

3- Gündemde ne tür bir parti var?

Yılbaşı partinizi kategorize etmek söz konusu olduğunda birçok faktör arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Kişi sayınız ve bütçeniz değil, tema ve mekan konsantre olacağınız önemli faktörlerdir. Bu çok sıcak bir öğle yemeği mi yoksa tam bir siyah kravat meselesi mi? Daha küçük bir organizasyonun ofise yürüme mesafesinde iyi bir yerel restorana yerleşmesi nadir değildir. Aynı zamanda, daha büyük firmaların bunu bir seçenek olarak görmesi pek mümkün değildir ve ısmarlama bir mekan planı ve tamamen farklı bir eğlence listesi gerektirecektir. Önce sadece personelinizi eğlendirmek veya tedarikçilerinizi, müşterilerinizi ve eşlerinizi davet etmek isteyip istemediğinize karar vereceksiniz. Seçenekleri düşünmeye başlayabilirsiniz.

4 – Mekan seçimi

Bu genellikle en büyük zorluktur. Çok geç bırakırsanız yer bulmakta zorlanacaksınız, bu yüzden şaşırtıcı olmayan bir şekilde, planlarınızı ne kadar erken yaparsanız, ilk tercih ettiğiniz yeri güvence altına almayı o kadar kolay hale getirir. İllüzyon etkisinde olmayın; herkesten önce hareket ettiğinizi düşünebilirsiniz, ancak yaprakların ağaçlardan düşmeye başlaması rezervasyon zamanının geldiğini gösterir.

5 – Tema

Temasız bir kurumsal şirket yılbaşı partisi düşünülemez. Temanız sahneyi baştan sona ayarlayacaktır. Etkinlik öncesi heyecan yaratmaya ve yılbaşı partisi boyunca ve sonrasında birçok kahkahaya neden olur. Süslü elbise ve maliyetli kostümler gündemde olmasa bile, yine de bir parti yapabilirsiniz. Bazen tek bir aksesuara konsantre bazende bir role odaklı parti hazırlayabilirsiniz.

6 – Kutlama yemekleri

Yiyeceklerin etrafındaki heyecanı küçümsemeyin. Yılbaşı partisi menünüz herkesin iştahını ve tam ilgisini çekecek kalitede olmalıdır. Yılbaşı partisi menüleri insanların dört gözle bekleyeceği ve iyi ile çok iyi arasındaki dengeyi belirleyeceği şeydir.

7 – İçecekler

İster inanın ister inanmayın, alkol herkesin listesinde değil! Bununla birlikte, önemli miktarda içki ikramı iyi olmayan bir daveti, parti olarak kabul etmeyecek misafirlerinizin sayısı da çok olacak. Bu yüzden, her iki tarafın beklentilerini karşılayacak çeşitlilikte içecek menüsüne özel olarak dikkat edin. İçeceklerinize tema verebilirsiniz. Alkollü olsun olmasın, içeceklerinizi yaz veya kış temalı içecekler, yılbaşı kokteylleri gibi temalandırabilirsiniz.

8 – Müzik seçimi

Herkes dans etmek istemiyor, ancak bunun gerçekleşeceğinden emin olabilirsiniz, bu nedenle katılımcılarınızın çoğunluk demografisini göz önünde bulundurmak ve sadece bazıları için değil, çoğu için işe yarar bir çalma listesi planlamaya çalışmak iyi bir fikirdir. Her durumda gecenin sonunda da olsa, kısa bir süreliğine de olsa, geleneksel müziklere bağlanması bir olasılık dahilindedir.

9 – Şirket Yılbaşı Partisi eğlenceleri

Cirque Du Soleil’i sahneye çıkartmak için bütçeniz olmayabilir, ancak eğlenceli ve yetenekli gösteri sanatçıları veya kısa performans gösterileri buz kırıcı olarak görev yapacak, hatta yılbaşı partisi sonrası insanlara uzun süre konuşacakları bir şeyler verebilirler.

10 – Ödül töreni, konuşmalar ve teşekkür sunumları

Kurumsal şirket yılbaşı partisi organizasyonu, herkesin bir mekanda ve bir arada olduğu ve kendilerini iyi hissettiği yılın nadir fırsatlarından. Bu yüzden bunu, çalışanlarınızın yıl boyunca sıkı çalıştıkları için biraz teşekkür etme şansınız olarak kullanın. Şimdi bu mesajı iletmenin zamanı geldi, bunu da şirket yılbaşı partisi organizasyonu planlarına dahil etmeye çalışın.

11 – Şeytan ayrıntıda gizlidir

Etkinliğinizin büyüklüğü ve planlanan kalitesi ne olursa olsun, onu gerçekten yok saydıran ayrıntı budur. Bu nedenle, biraz daha fazla düşündürmek için önemli ekstraları ekleyin ve partinizin olabileceği kadar unutulmaz olduğundan emin olun. Şirket yılbaşı partisi organizasyonu gözüktüğünden daha zor olabilir ve siz hazırlıklı olmalısınız. Güvenlik, vestiyer, fotoğrafçı, video prodüksiyonu, minik hediyeler, atıştırmalıklar ve daha birçok ayrıntı problemlerin yerini güzel hatıralar olarak alabilirler.

12 – Görselleştir ve zamanla

Başarılı bir etkinliği yürütmek için, kapsamlı bir kurumsal şirket yılbaşı partisi planı gereklidir ve bunu bir araya getirmenin en iyi yolu, kendinizi misafir yerine koymak ve etkinliğin nasıl gelişmesi gerektiğini düşündüğünüzü adım adım hayal etmektir. Tedarikçilerinizin ve eğlendiricilerin perspektifinden de aynı işlemi yapın ve bunu planınızla entegre edin. Etkinlik gerçekleşmeden önce herhangi bir sonuç için hazırlıklı olmanıza yardımcı olacaktır. Ters giden bir şey olma ihtimalini tam olarak ortadan kaldıramayabilirsiniz ama en aza indirmeye yardımcı olur.

13 – Arabanız bekliyor: ulaşım

Küçük şirketler, konuklarının ofis, ev veya mekan arasında transferi için birkaç taksi ile başa çıkabilir. Ancak büyük şirketler ve kalabalık gruplar için şirket yılbaşı partisi sonrası eve dönmek biraz daha fazla planlama gerektirebilir. Özellikle alkol tüketen çalışanlarınızın farklı lokasyonlara transferleri, son dakika değişiklik talepleri, düşündüğünüzden daha zor bir gece geçirmenize sebep olabilir.

14 – Konuklarınızı davet etmek

Şirket yılbaşı partisi tarihini ayarladınız, ancak partinize maksimum sayıda davetli katılmasını sağlamak için bir parti öncesi hatırlatıcısını olabildiğince erken bir zamanda göndermelisiniz. Ardından parti teması ve uyarılarında olduğu resmi daveti göndermek iyi bir fikirdir. Heyecanı yaşamanın zamanı geldi!

15 – Oturma planları

Tıpkı bir düğün gibi düşünün. Kurumsal şirket yılbaşı partisi için insanları uygun şekilde oturtarak herkesin partiden keyif almasını sağlamalısınız. Birbiriyle yakın çalışan, aynı departmanlardaki personelinizi mekana dağıtmak tüm ekip içindeki iletişimi güçlendirebilir ve buz kırıcı etki yaratabilir. Müşterilerinizi davet ediyorsanız, şirket içindeki kontakları ile yakın oturmaları rahat hissettirecektir ve doğru bağlantılar ile tanıştırılmalarına imkan verecektir.

16 – Planla, Hazırla, Partile!

Bütün bu belaya, geceyi tuvalette ter ve panik seli altında saklanarak geçirmek için bulaşmadınız. Partinizin doğru planlanması ve siz dahil tüm davetlilerin eğlenmesi için bu kadar çaba sarfettiniz. Delege edin! Bütçeniz izin verdiği ölçüde yetki verin ve hizmet outsource edin.

Tedarikçiler önemli!

Tedarikçileriniz ile önceden teyidleşin ve tekrar onaylayın. Herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, insanların kiminle iletişim kuracaklarını bilmelerini sağlayın. Nazik olun! Tedarikçilerinize personeliniz gibi davranın. Rahat çalışıp, etkinliğin üstesinden gelebilmeleri için mola alabildiklerinden emin olun. Ayrıca motive olmaları için yiyecek / içecek sunabilirsiniz; mutlu çalışanlar sizin için her zaman ekstra yol gideceklerdir. Rahatlayın! Sizin eğlenmediğiniz bir partide herkes gerilecek ve tedarikçileriniz de istenen performansı gösteremeyecekler.

17 – Bildirim & Geri bildirim

Herkes bundan bahsediyor, harika bir şirket yılbaşı partisi oldu. Ancak herkesin gerçekten zevk alıp almadığını öğrenmek ve bir dahaki sefere daha iyisini yapmanıza yardımcı olacak geri bildirim istemek, elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı hissetmenize yardımcı olacaktır. Çalışanlarınıza katılımları için bir teşekkür notu yollayabilirsiniz, hatta birkaç foto da eklemek iyi olabilir.

Tedarikçilerinize teşekkür edebilir, gördüğünüz bazı aksaklıklar varsa hatırlatarak sonraki organizasyonlara onları da hazırlayabilirsiniz.