Kurumsal Sosyal Sorumluk Aktivitesi, Mutlu Patiler!

Kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi için size keyifli bir seçenek daha sunuyoruz: “Mutlu Patiler” takım çalışması ile hayvan barınağı imalatı.

Yazın bir kap su ve bir kap yemek ile yardımcı olmaya çalıştığımız sokak hayvanlarının kışın işi o kadar da kolay olmuyor maalesef. Özellikle kışın sert geçtiği yerlerde hayvan dostlarımızın soğuktan korunaklı bir barınak bulma şansı her zaman o kadar da yüksek olmuyor. Sokak hayvanlarına sağlanan barınaklar, çoğu zaman 1-2 sezon dayanacak şekilde geçici çözümler olarak tasarlanıp imal ediliyor. Hiç yoktan iyidir. Dünyanın birçok yerinde de bu şekilde çalışmalar yapılıyor. Ama bu seçeneğin sürdürülebilirliği için hayvanseverlerin ya her sezon yeniden barınak sağlaması gerekiyor. 

Onlarsız olmaz!

Tam da bu nedenlerden dolayı, biz de kolları sıvıyoruz ve hayvan dostlarımız için soğuğa ve suya dayanıklı barınaklar yapıyor, yaptığımız bu barınakları süsleyerek amacına ve kullanımına uygun hale getiriyoruz. Tasarım ve ön hazırlıkları bize ait, montaj ve konaklamaya hazırlama görevi ise çalışanlarınıdan oluşan ekiplerinize ait. Hem sokak köpekleri hem de kediler için marin kontrplak ve masif ahşap karışımı su geçirmez hafif tasarımlar ile klube ve kedi evleri hazırladık.

Bazı kurumların isteğine bağlı olarak geri dönüşüm malzemeler, hatta çöplerden toplanan kullanılabilir atıkları da sosyal fayda çıktısı haline getirebiliriz.

Kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi ile takım çalışmasını birleştiren bu deneyim çalışanlarınız üzerinde hem duygusal bir etki bırakmakta, hem de vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacakları bir eğlence deneyimi sunmaktadır.

Planlama, işbirliği ve takım ruhunu ortaya koydukları bu etkinliğin çıktılarında ise yaşayarak öğrenecekleri bir üretim sürecini takım olarak deneyimleyecekler.

İster geri dönüşüm malzemeleri kullanarak çevreye katkı sağlayalım, ister fabrikasyon ürünlerin montajını yaparak yerel üreticileri destekleyelim, nihai hedefimiz dünyamızı paylaştığımız sevimli canlıları evsiz bırakmayalım. Aşağıda bazı alternatif uygulamaları görebilirsiniz.

Bu kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi ile minik dostlarımıza yeni yuvalarını yapmamıza yardımcı olmaya var mısınız?

Diğer kurumsal sosyal sorumluluk takım çalışması aktiviteleri:

Bazı Referanslarımız burada.

Dİğer Team Building Aktiviteleri burada.

PARKUR Outdoor Aktivite Merkezi burada.