Kurumsal Sosyal Sorumluluk Takım Aktivitesi: Bisiklet Rüyası!

Bisiklet Rüyası ismi ile yaklaşık 14 yıl önce Türkiye’de ilk kez ekibimizin sunduğu bisiklet yapım aktivitesi, kurumsal sosyal sorumluluk içeren bir takım çalışmasıdır Ortalama her ay bir kaç uygulaması ile artık mutlak uzmanı olduğumuz söylesek yanlış olmaz!

Kurumsal Sosyal Sorumluluk ile takım çalışmasının birleştiği bu kurumsal aktivitede, katılımcılar her biri 3-5 kişiden oluşan takımlara bölünürler. Tüm ekiplere demonte bisiklet parçaları, montaj için uygun el aletleri ve ekipmanlara ilaveten çeşitli aksesuarlar teslim edilir.

Ekiplerden istenen, belirli bir süre içerisinde bisikletleri monte etmeleridir ve ihtiyaç sahibi çocuklar için hazır ve güvenli hale getirmeleridir. Takım çalışmasını artırmak için bazı parçaların karıştırılması, teknik aletlerin bir istasyondan alınması gibi çeşitli yöntemler de kullanabilmekteyiz.

Takımlar bisikletleri zamanında teslim edebilmek için planlı ve seri bir şekilde hareket etmek ve diğer ekipler ile işbirliği içinde olmalıdır. Süre bittiğinde bisikletler bir araya getirilir ve ihtiyaç sahibi çocuklara hediye edilmeden önce çekilecek aile fotoğrafı ile aktivite tamamlanır. Süre, kurum kültürü ve diğer detaylara bağlı olarak, ihtiyaç sahibi çocuklar bisikletlerini teslim almak üzere bisiklet yapım aktivitesi etkinlik alanına da davet edilebilir.

Neden bisiklet yapım aktivitesi ?

Bugüne dek binlerce çocuğun sevincine aracılık ettiğimiz için çok mutluyuz. Çalışanlarınızın da çok mutlu olacağını ve sosyal fayda üretmenin gururunu yaşayacaklarını düşünüyoruz.

Bu aktivitede işbirliği yaptımız sosyal hizmetler ve yardım derneklerinden, müşterilerimiz için imzalı teşekkür sertifikası gönderilmektedir.

Kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi olan “Bisiklet Rüyası” uygulamasında, resmi kurumlar ile gerekli tüm yazışmaları, büyük organizasyonlarda ihtiyaç sahibi çocukların etkinlik mekanına getirilmesi gibi bazı özel çalışmaları da kurumunuz için biz organize ediyoruz.

Bisiklet yapım aktivitesi dışında diğer kurumsal sosyal sorumluluk aktivitelerimiz için de bizden teklif alabilirsiniz.

Mutlu Patiler

Engelleri Kaldır

Legomania

Oyuncak Atölyesi

Açıkhavada bu aktiviteleri uygulamak isterseniz Outdoor Aktivite Merkezimiz PARKUR websitesini inceleyebilirsiniz.

Süre:60-75 dk.
Kişi Sayısı:25-500
Katılımcı Profili:Takım aktivitesi için az vakti olan kalabalık gruplar, değerler ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerine tutkun ekipler
Kazanımlar:Takım çalışması ve kooperasyon, çapraz fonksiyonlu işbirliği, strateji ve planlama, iletişim becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, proje yönetimi, zaman yönetimi, ortak amaç ve hedef oluşturma, sosyal sorumluluk