Mozaik Atölyesi & Kurumsal Workshoplar.

Bu kurumsal workshop esnasında takım çalışması ve ekip ruhunun şirketin genel başarısına ve sonuca olan etkisi yaşayarak öğrenme metoduyla katılımcılara aktarılacak, ortaya çıkan mozaik ise günün hatırası olarak şirket binasında sergilenebilecektir.

Mozaik hakkında

Mozaik, küçük renkli cam, taş veya diğer malzemelerin birleştirilmesinden yapılan bir sanat eseri veya görüntüdür. Genellikle dekoratif sanatlarda veya iç dekorasyonda kullanılır. Mozaiklerin çoğu, tessera (tekil tessera) olarak bilinen küçük, düz, kabaca kare, taş veya farklı renklerde cam parçalarından yapılır. Bazıları, özellikle yer mozaikleri, küçük yuvarlak taş parçalarından yapılmış ve çakıl mozaik olarak adlandırılmıştır. Tarihi millattan önce 3000 yılına kadar dayanmaktadır.

Malum, mozaik yaşadığımız topraklarla bütünleşmiş bir sanat dalı. Kültürümüzün önemli bir parçası. Üç imparatorluğa başkentlik yapmış bir şehir olan Istanbul, mozaikleri yemekleri ile yarışan Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adana en güzel mozaik örneklerini görebileceğiniz şehirlerimizdendir.

Kurumsal aktivitelerde motivasyon amaçlı mozaik sanatını uygularken belki sınırlı süre içerisinde sınırlı kabiliyetlerimizle o antik şaheserleri yaratmak çok da kolay olmayabilir ama takım olarak çok iyi bir iş çıkartacağımız kesin.

Öncelikle kurumunuz ile üzerinde mutabık kalacağımız bir tasarım belirliyeceğiz ve görseli teknik bir ön çalışma ile mozaik haline getireceğiz. Aktivite günü ise ekibinizi her biri 3-6 kişiden oluşan daha küçük gruplara ayırıyoruz. Sanat ekibimiz moderasyonu ile rengarenk taş, cam veya lazer kesim ahşap parçalarını doğru noktalara yapıştırıp takımınızla beraber büyük resmi oluşturacaksınız. Tıpkı kurumunuzun çalışanlarının temsil ettiği parça ve bütün ilişkisi gibi. Böylece parçaların bütüne olan etkisi gözlemlenerek, aidiyet hissi pekiştirilecektir.

Mozaik atölyesi etkinliği sadece motivasyon ve eğitim amaçlı değil, lansman, pre-lansman, relansman aktivitesi olarak da gerçekleştirilebilir. Ortaya çıkan dev eser katılımcılar için heyecan verici olmakla beraber, Kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler departmanları için de bir materyal olacaktır.

Cam, porselen, ahşap gibi alternatif malzemeler ile yapabileceğimiz alternatif mozaik atölyeleri hakkında bilgi almak için ekibimize ulaşınız.

Açıkhavada, yemyeşil bir doğada sanat uygulamalarına katılmak isterseniz, sizleri kurumsal aktivite merkezimiz PARKUR‘a bekliyoruz.