Outdoor ekip aktivitesi, Kon Tiki Macerası!

Büyük ekibinizden oluşturacağımız takımlardan, verilen malzemeler ile suda seyahat edebilecekleri birer sal inşa etmelerini ve belirlenen hedefe ulaşmalarını isteyeceğiz. Suda uygulanabilecek en iyi iki outdoor ekip aktivitesi seçeneğinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte organize ettiğimiz “Karton Bot Regatta” konseptinin de dahil olduğu bu sal yapımı aktivitesi için bütçe ve lojistik alternatiflerimiz çok.

Kon-Tiki isimi nereden geliyor?

“Kon-Tiki”, Norveçli bilim adamı Thor Heyerdahl ve beş arkadaşının 1947’de Güney Amerika’nın batı kıyılarından Tahiti’nin doğusundaki adalara yaptıkları yolculukta kullandıkları saldır. Heyerdahl, arkadaşlarıyla birlikte Callao’da (Peru) yetişen balsa ağacı kütüklerinden yaptığı ve efsanevi İnka tanrısı Kon-Tiki adını verdiği bu salla 4,300 millik yolu 101 günde almayı başardı. Kon-Tiki bugün Oslo’da aynı adla anılan müzede sergilenmektedir.

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında organize edilen kurumsal toplantılar için ideal takım çalışması aktivitesidir, Kon Tiki Macerası. Takım üyeleriniz sağlayacağımız malzemelerle hem ıslanmanın hem de proje yönetim partiğinin keyfine varacaklar.

Nasıl yapıyoruz?

Takımlar önce sınırlı kaynak kullanımı, zaman yönetimi, stratejik planlama, ve proje yönetim becerilerini kullanarak gölde veya denizde hareket edebilecek bir sal yapımı projesini tamamlayacaklar.

Sallar tamamlandıktan sonra takımlar kendi ürettikleri sallarla denize açılarak yarışacak ve üretimlerinin performansını ve sürdürülebilirliğini yaşayarak öğrenecekler.

Bu büyük takım macerası, survivor benzeri alternatif takım oyunları ilave edilerek farklı kazanımlar elde edebilecekleri bir deneyime dönüştürülebilir.

Alternatif su aktiviteleri hakkında bilgi almak için ekibimize ulaşabilirsiniz.

Aktivite tercihinizi deniz veya göl kenarından içerilere taşımak isterseniz, kurumsal toplantı, piknik ve survivor engel parkurlarına adanmış Outdoor Aktivite Merkezimiz PARKUR’u değerlendirebilirsiniz.