Oyun bizim işimiz, oyuncaklar ise öğrenmeye açılan bir kapı.

Oyuncak atölyesi için haklı bir sebebiniz var. Çocuklar oyuncakla öğrenir, dahası oyun sayesinde nasıl öğrenmeleri gerektiğini de öğrenirler. Kurumsal bir takım çalışması aktivitesinde hedefimiz yine öğrenmek, ama tabi ki motor becerileri değil. Birlikte üretmenin gücü ile sosyal fayda yaratmanın etkisini yaşayarak öğrenmek.

İşte tam da bu yüzden “Oyuncak Atölyesi” programımızı size sunuyoruz. Sadece takım oluşturma deneyimini ve takım motivasyonunu arttırmak değil amacımız. Karşılığında birlikte bir değer üretebilmek, ve bu sayede bazı hayatlara da dokunabilmek.

Göreviniz çok basit aslında. Takımlara ayrılarak, size sağlanacak ahşap oyuncak parçalarını birleştirip, boyamasını da tamamlayarak, el yapımı bir oyuncak üretmek. Ki, eğer başarılı olursak, çalıştığımız vakıf ve dernekler aracılığıyla bu oyuncaklar ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanacaktır.

Bu sebeple, ekip olarak göstereceğiniz itinalı çalışma, oyuncakların kalitesini arttıracak ve onları hediye edilmeye değer kılacaktır. Hedefe ulaşmamızı sağlayacak materyalimiz oyuncak olduğuna, çocuklar gibi düşünüp, çocuklar için çalışacağız.

Eğitim Çıktıları

Ekipleriniz, müşteri (Çocukların) memnuniyetini sağlamak için verimli üretim hatları ve kalite kontrol sistemleri oluşturmalıdır. Katılımcılar sadece müşteri hizmetleri konularında fikir sahibi olmakla kalmaz, üretilen oyuncakların gerçek son müşteriler – ihtiyaç sahibi çocuklar için – bir etkisi vardır. Katılımcılar, ortak bir sosyal fayda için birlikte çalışırken bir birlik hissederler. İster bir konferansta, isterse işyerinde uygulansın, Oyuncak Atölyesi bir takım hissiyatını destekleyen ve takım oluşturma konusunda esnek bir yaklaşımdır.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Sonuçları

Oyuncaklar ve ilgili oyun materyalleri, yerel bir çocuk hayır kurumuna, veya anaokula bağışlanacaktır.

Bu kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi hakkında bilgi almak için ekibimize ulaşınız.

Outdoor aktivite merkezimiz Parkur’un websitesi için tıklayınız.

Diğer kurumsal sosyal sorumluluk takım çalışması aktiviteleri: