Scavenger Hunt 

Bakmayın dünyaca bilinen klasik ismini kullandığımıza. Bizim yaptığımız artık bambaşka bir şey oldu. Hazine Avı ile tüm dünyada uygulanan klasik scavenger hunt konseptinin birleştiği sıradışı bir deneyim haline getirdik. Getirmekle kalmadık, ABD şubemiz New York Timeout dergisi tarafından en iyi 7 macera deneyiminden biri olarak gösterildi.

Scavenger hunt, eğlenceli bir takım oyunu ve başta tarihi yerler olmak üzere bir şehri, kasabayı veya herhangi bir alanı, mekanı deneyimlemenin harika bir yoludur. 

Bu eğlenceli macera ve paylaşılan deneyim her grup için mükemmeldir. Scavenger Hunt açık iletişimi ve ekip çalışmasını güçlendiren eğlenceli bir strateji oyunudur.

Scavenger Hunt, takım çalışması etkinliği için en iyi seçimdir, çünkü çalışanlarınız arasında hem güven oluşturma hem de sosyal etkileşim gerektirirler.

Tüm Scavenger Hunt konseptli Define Avı uygulamaları, gününüzü harika bir deneyim haline getirmek için benzersiz bilmeceler, fotoğraflar ve arama görevlerinin yanı sıra, antik kriptoloji çözme deneyimi de sunar. Şehirlerin müzeleri ve parkları, sokaklar, mağazalar, hatta zorunlu iletişime geçmek durumunda kalınan yerel halk olmazsa olmazdır.

Scavenger Hunt Define Avı herhangi bir şirket etkinliği, okul gezisi, özel parti veya arkadaş buluşması için çok eğlenceli ve heyecan dolu olacak, çünkü garanti ediyoruz!

Nasıl Yapıyoruz?

Temelde, ekiplerinizi simgesel veya tarihi yapılara yönlendiren, mistik görevler ve eğlenceli zorlukları listeleyen bir yol haritası tasarlıyoruz. İlk bakışta anlaşılmayan görevlerin şifrelenmiş olacağı malumunuz.

Uzun yıllardır bu takım çalışması aktivitesi ile mükemmel bir deneyim sunmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Takımlarınızı antik kriptoloji içeren problemleri çözmek için birlikte çalışmaya yönlendirecek bir kurgu içerir.

Bazı görevler çok zor, bazıları ise daha basit yönlendirmeler içerecektir. Telaşa gerek yok! Takımlarınız yol haritasını tamamlamak için öncelikleri belirleyebilir, hatta genelde verilen süreye sığmayacak kadar çok görev verdiğimiz için bazır görevleri atlamayı seçebilirler.

Kaç görev ve ipucu?

Klasik scavenger hunt uygulamalarımızda, takımlarınız 20-30 arası farklı görevi çözmeyi beklemelidir. Bu görevler:

 • Bilmeceleri ve şifreli mesajları çözme,
 • Belirli anıtları veya sanat eserlerini bulmak,
 • Yerel insanlarla etkileşim,
 • Fotoğraf ve video görevleri,
 • Akıllı telefonlar aracılığıyla tamamlanacak görevler,
 • Gerçek zamanlı talimatlar….

Tüm görevler eğlencelidir ve takımdaki herkesin katkısını gerektirir!

Her Scavenger Hunt etkinliği, o ekibin gereksinimlerine uyacak şekilde özel sorular ve görevlerle tasarlanır. Müşteriye özel yol haritaları, kurumsal ekipleri, istedikleri mekan, otel, restoran veya konferans salonundaki bitiş noktasına götürür.

Ne kadar sürer?

Scavenger hunt programlarımız yaklaşık 90 ila 150 dakika arasında sürmektedir. Süreye genelde katılımcılar önceden karar verir ve tüm hazırlık ona göre yapılır. Takımlarınız yerel yemeklerin veya deneyimlerin tadını çıkarmak için her zaman mola verebilir. Her Scavenger Hunt, skorlama ve kazanan takımı ilan etmek için bir etkinlik öncesi kısa ve av sonrası değerlendirme oturumuna sahiptir. Süre, her zaman, istenen içeriğe ve kurumsal hedeflere göre özelleştirilebilir.

Scavenger Hunt Define Avı için en uygun mevsim ne zaman?

Ne zaman isterseniz! Hiçbir şey macerayı durduramaz. Yaz, kış, yağmur, kar… Sadece gündüz değil, akşamlar da eğlenmek için harika bir zamandır.

Kimler katılabilir?

Scavenger Hunt ve klasik hazine avları, her topluluk ve yaş için mükemmel ekip oluşturma etkinliğidir.

 • Bireyler,
 • Küçük ve büyük gruplar,
 • Çocuklar ve yetişkinler,
 • Okul grupları,
 • Arkadaşlar ve aileler,
 • Doğum günü ve parti ekipleri,

ve her büyüklükteki şirket, bu sıradışı deneyimin tadını çıkaracaktır.

Antik Kriptoloji, bizim uygulamalarımızı benzersiz kılar!

Avantajları:

5 kişi de katılabilir 5000 kişi de.

Süresi değiştirilebilir.

Istediğiniz lokasyona ve mekana göre hazırlanabilir.

İçerik tasarımı esnektir. İletmek istediğiniz mesajlar kolayca eklenebilir.

Zorluk derecesi adapte edilebilir. Her grubun eğitim seviyesine, kültürüne göre adapte edilebilir.

Scavenger Hunt arkadaş buluşmaları, kurumsal takım aktivitesi, motivasyon etkinliği, ürün lansmanı, doğum günü partisi ve daha fazlası için en iyi takım oyunudur!

Secrets of Istanbul, hiç mütevazi olmadan belirtmeliyiz ki bizim uzmanlık alanımız. İpucu, kriptoloji, antik sırlar, define avı, kültür varlıkları, tarih ve Istanbul sadece ilgi alanımız değil, aynı zamanda ekibimizin bir kısmının yüksek eğitim uzmanlığı. Haliyle en mistik ve eğlenceli deneyimi bizim yaratacağımızı tahmin edersiniz.

Bu define avı konseptli aktivitede temel hedef, katılımcıların kendilerine verilen bir roadbook üzerindeki görevleri tamamlayarak, tam saatinde buluşma noktasına gerçek bir takım olarak gelmeleridir.

Know-how ve uzmanlığımızı buradan paylaşmayacağımızı tahmin edersiniz, ancak draft olarak belirtmeliyiz ki, ekipleriniz antik kriptolojileri çözerek bazı tarihi eserleri bulacaklar, takım selfie çekimleri yapacak ve istediğimiz bilgileri bize getirecekler, zaman zaman ortak bütçelerini kullanarak yaşamalarını istediğimiz çok özel deneyimleri yaşayacak ve bize bunları ispat edecekler.

SECRETS OF ISTANBUL SCAVENGER HUNT

Secrets of İstanbul, Scavenger Hunt Define Avı adından da anlaşılacağı üzere Istanbul için özel hazırlanmış bir programdır. En çok uygulama yaptığımız yerler:

 • SultanAhmet
 • Mısır çarşısı ve Eminönü
 • Tarihi Kadıköy
 • Adalar
 • Kapalı Çarşı
 • Beyoğlu-Pera

Keşif sonrası ekibiniz için özel hazırlanan yol haritası ve şifrelenmiş görevler dışında, dilerseniz kurumunuza ve ekibinize özel soru bölümü de hazırlıyoruz.  Lokasyona, alan büyüklüğüne, hava şartlarına ve konsepte göre, bizim uygun gördüğümüz sayıda takımlara ayrılan büyük ekibinize kitapçıkları teslim ettikten sonra “Secrets of İstanbul” başlıyor ve her takım kendi rotasında kendi görevlerini gerçekleştirmek üzere yola çıkıyor.

Temelde “Büyük Hazine Avı” ile pek çok ortak noktası bulunan bu takım aktivitesinde tek fark, verilen görevleri fotoğraf çekerek veya bilgi toplayıp roadbook üzerine işleyerek tamamlamak. Etkinlik mekanı genelde şehrin içinde halka açık mekanlar olacağından, ekiplerinizin daha önce keşfetme fırsatı bulamadığı özel detayları seçmeye özen gösteriyoruz.

Scavenger Hunt Define Avı konsepti içinde, kabul edilebilir derecede yorulmalarını beklediğimiz takımlarınızın, Büyükada’da Hristos tepesine kadar yürümeleri de gerekebilir, Ayasofya’da bir tabelanın fotoğrafını çekmeleri de. Veya Kapalıçarşı’da bir dükkandan nazar boncuğu almalarını da isteyebiliriz, yoldan geçen simitçi ile fotoğraf çektirmelerini de. Temel amaç takım olma bilinci ile hareket ederek, etkili zaman yönetimi ve stratejik planlama ile özel bir deneyimi yaşamak, sosyalleşmek ve tabii ki yarışırken eğlenmek!

Size özel bir deneyim için bize ulaşın.