Survivor parkuru aktivitesi, kurumsal eğitim, takım ruhu ve motivasyon merkezimiz Outdoor Parkur yeni sezon için hazır!

Yeni survivor engel parkuru etapları, benzersiz parkur oyunları, yapay tırmanış duvarı, Türkiye’nin ilk Pompalı Drezin hattı ve daha pek çok yenilikçi ve yaratıcı aktiviteler sizleri bekliyor!

Teambuilding odaklı ve TeamPark konseptli olarak tasarlanan Parkur, 10 dönüm arazi üzerine kurulu ve aynı anda 300 kişiye kadar aktivite yapma imkanı sunabilmektedir. 1000 kişilik kurumsal şirket piknik organizasyonları düzenlenebilmektedir.

Polenezköy’den 6 km sonra, Cumhuriyetköy’de konumlanan outdoor etkinlik merkezi Parkur’un toplantı çadırlarını da organizasyonlarınızda kullanabilirsiniz. Çok sayıda sabit takım oyunları ve eğitim aktiviteleri dışında, beklentilerinize uygun, her yaş ve fiziki özelliğe sahip kişilerin katılabileceği survivor parkuru alternatifleri ve onlarca demonte oyun da depomuzda ve sandıklarımızda sizi bekliyor.

Her sene yenilenecek alternatif aktiviteler ve bizi de heyecanlandıran yeni fikirler ise dosyalarımızda sırasını bekliyor.
Zaman yönetimi, Sınırlı kaynak kullanımı, Trustbuilding, Stres altında başarı, Yardımlaşma ve Ekip ruhu gibi çok sayıda başlık altında, iş dünyasının küçük ve eğlenceli simülasyonlarını yemyeşil bir doğa içinde yaşayacaksınız.

Takım çalışması ve macera dolu bir survivor parkuru deneyimi için, sizleri keşif ziyaretine bekliyoruz!

Detaylı bilgi için www.outdoorparkur.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tesisimizin google haritalar üzerindeki lokasyonuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

Parkur organizasyonları ile ilgili bütçe teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Survivor Parkuru isimi ile tanınan engel parkurları eğitimi nedir?

Aslında askeri eğitimin bir parçası olarak başladığını söyleyebiliriz. Koşma, yüzme, atlama ve tırmanma gibi bir dizi engeli aşma konsepti ile başlamıştır.. Genellikle askerlerin fiziksel uygunluğunu değerlendirmek için kullanılmıştır. Günümüzde ise survivor parkuru ismi ile hem çocuklar hem de yetişkinler için tasarlanan daha hafif uygulamalar, kazanımların tüm topluma yayılmasını sağlamıştır.

Survivor Parkuru ve diğer zorlu engel parkurları eğitiminin birçok faydası vardır. Hangi zorluk derecesinin ne gibi faydaları vardır gibi detaylara girmeyecek, basit-zor tüm parkurların kazanımlarını aşağıda toplu olarak bilginize sunuyoruz.

Kardiyovasküler ve kuvvet antrenmanının mükemmel kombinasyonu

Yağ yakma, kalp koruma ve kas geliştirme için görece daha kısa bir süre egzersiz yapabilir ve 2 saatlik bir antrenmana göre daha fazla fayda elde edebilirsiniz. Daha ne isteyebilirsiniz ki?

Zinde olmak için eğlenceli bir yol

Aynada kendinizi izleyebilirsiniz, koltukta uzanıp üzerinizdeki ağırlığı artırabilirsiniz veya sürekli ne yapıyorsanız onu yapabilirsiniz. Ancak engel parkurları hem ertesi günlerde sizi daha diri kılacak, hem de sürenin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Asla sıkıcı bir gün olmayacak. Kurumsal şirketlerin çalışanlarını survivor parkuru aktivitesi için motive etmelerinin temel sebebi de budur zaten.

Sosyalleşebilirsiniz

Parkurlarda yanlız olmayacaksınız. Survivor parkuru çok sayıda kişi ve takımlara uygun bir aktivitedir. Yalnız koşmayacak, yalnız terlemeyeceksiniz. Tanımadığınız kişilerlerle beraber Engel parkuru deneyimine katılmak çoğu zaman size daha iyi gelecektir. Yeni insanlar tanımak hepimize iyi gelir.

Takım sporları için egzersiz takviyesi

Engel eğitimi, bir ekibin birlikte çalışma yeteneğini geliştirmeye, çevikliğini ve genel fiziksel uygunluğunu geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Herhangi bir antrenman programı için güçlü bir ek

Eğer düzenli olarak dayanıklılık antrenmanı veya standard bir antrenman programı takip ediyorsanız, survivor engel parkuru antrenmanı vücudunuzu kısa süreli bir şok deneyimi yaşatabilir ve kaslarınızı yeniden düşünmeye davet edebilir. Bilirsiniz, kas hafızası diye bir şey vardır ve aynı antrenmanı takip ederseniz gelişim durur, mutlak şaşırtılmalarına ihtiyaç vardır.

Çevikliği geliştirme

Engel parkuru eğitimindeki başarınız parkurlarda geçen süre ile ölçülür. Ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar çabuk gelişirsiniz. Siz antrenman yaptıkça sadece genel hızınız değil ve ona bağlı olarak farklı aktiviteleri uygulama hızınız ve çevikliğiniz de artmaktadır.

Çamurda ve hayatta kazanmak

Olur da gelecekteki uluslararası bir çamur koşusuna katılmayı düşünürseniz, gerçek survivor engel parkuru yarışınıza daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olur. Bir futbol maçından önce bale koreografisi yapmazdınız değil mi?

Survivor Parkuru ve Sportif Engel Parkurlarını nerede bulacaksınız?

Kondisyonun rekabetçi yönünü seviyorsanız ve survivor parkuru aktivitesini denemek istiyorsanız, Türkiye’nin ilk engerl parkurlarına adanmış tesisi PARKUR’u ziyaret edin. İstanbul, Cumhuriyetköy’de kurulu tesisin aynı anda 300 kişiye survivor parkuru deneyimi yaşattığını söyleyelim.

Engel parkurlarını denemek için çamurda yarışmak zorunda değilsiniz. Hatta yerlerde sürünmek durumunda da değilsiniz. Her yaş, kondüston ve fiziki özelliğe sahip amatörler Parkur’da sıradışı bir deneyim yaşıyor. Engelli dostlarımız, kilo fazlası olanlar ve hatta 80 yaşın üzerinde müsafirler (Şaka yapmıyoruz) muhakkak keyif alacak bir aktivite buluyorlar. Macera ve Fitness ile eğlenin ve vücudunuza hak ettiği şekilde davranın!