Takım çalışması ile kurumsal sosyal sorumluluk birleşimi bir başka aktivite! Tekerlekli sandalye yapımı takım aktivitesi ile ihtiyaç sahiplerini mutlu edecek ve sosyal fayda çıktısı sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Neden bu aktivite?

Türkiye’de hala onbinlerce engelli dostumuz tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor. Üstelik bizler, hepimizin bir gün ihtiyacı olabileceği gerçeğini gözardı ediyoruz çoğu zaman. Tekerlekli sandalye, mobilite problemi olan bir insan için herşey demek. Hareket kabiliyeti sağlamanın yanı sıra, uygun bir tekerlekli sandalye, bası yaraları, deformitelerin ilerlemesi gibi yaygın sorunların azaltılmasına yardımcı olur. Solunum ve sindirimi iyileştirme gibi kullanıcıların fiziksel sağlığına ve yaşam kalitesine yarar sağlar.

Neden şirketiniz bu farkındalığa hizmet eden bir kurumsal sosyal sorumluluğu takım motivasyonu olarak kullanmasın?

“Engelleri kaldır” takım çalışması aktivitesinde, takımlarınız için organizasyon gününe dair herşeyi biz sağlıyoruz. Tekerlekli sandalye parçaları, el aletleri, ihtiyaç duyulacak elektrikli aletler, sunum malzemeleri, yönlendirmeler ve moderasyon kabiliyeti yüksek bir ekip etkinlik alanında sizi bekliyor olacaktır.

Çalışma arkadaşlarınızdan oluşacak ekipleriniz eksik olan malzemeleri bulup, tekerlekli sandalye montajını tamamladıktan sonra, test edecek, süsleyecek ve ilgili STK veya hastaneye bağışlayacak şekilde hazır hale getirecektir. Toplantı gününün içeriği, takım üyelerinin profili ve verilen süreye bağlı olarak, bu aktivitenin uygulama tekniğinde değişiklikler yaparak, motivasyon açısından en yüksek çıktıyı almak mümkündür.

Montajların tamamlanmasını takiben bir aile fotoğrafı çektireceğiz. Zamanlama uygun olduğunda, bağış yapılacak kurumdan bir yönetici, çalışanlarınıza kurum faaliyetleri hakkında kısa bir sunum ve takımlarınızın ortaya çıkardığı işin engelli dostlarımızın yaşamını nasıl kolaylaştıracağı hakkında bir kısa bir konuşma yapabilir.

Bu aktivitede güvenlik nedeni ile el montajı yapılacak parça sayısı minimumda tutulmaktadır. Bu sebepler grubunuzu daha küçük takımlara bölerken ideal sayının 4 kişi maksimum 5 kişi olmasına özen gösteririz. Daha kalabalık takımların birlikte çalışması istenirse, kurumsal sosyal sorumluluk özelliğinden birşey kaybetmeyecek, ancak takım çalışması sınırlanmış olacaktır.

Bu kurumsal sosyal sorumluluk aktivitesi hakkında bilgi almak için ekibimize ulaşınız.

Outdoor aktivite merkezimiz Parkur’un websitesi için tıklayınız.

Diğer kurumsal sosyal sorumluluk takım çalışması aktiviteleri: