Geri dönüşüme eğlence kattık! We can!

We can aktivitesi ile yaratıcılığın sınırlarını zorluyoruz. Aslında Senegal’de bir iş seyahatinde gördüğümüz minik maketler ilham verdi bize. Eldeki konserve ve içecek kutularından yapılmış çok keyifli tasarımları takım çalışması için kullanmaya karar verdik.

Toplantı aralarında uygulanabilecek, süre ve mekan kısıtlaması olmayan ‘We Can’, hem indoor bir takım çalışması eğitimidir, hem de keyifli ve kreatif bir geri dönüşüm projesi aktivitesidir.

Önce ekiplere ayrılıyoruz ve her ekibe aluminyum plakalar, teneke içecek kutuları, kullanılmış geri dönüşüme açık materyaller (pet şişe-plastik-kağıt vb) malzemeleri sağlıyoruz. Güvenlik için iş eldivenleri, özel pense ve makaslar, yapıştırıcılar ve daha bir çok küçük malzeme ile sınırlı kaynak ve süre kullanarak etkili bir takım çalışması ve işbirliği ile kendi şaheserlerini yaratmalarını istiyoruz.

Tasarım, planlama, inşaa ve sunum süreçlerinden belki de daha önemli olan, ekiplerinize verdiğimiz konsepte uygun maket ve heykeller üretmek olacaktır. Etkinlik sonunda tüm çalışmalar yaratıcılık, kullanılan malzemeler, sonucun hedefe yakınlığı, gibi değerlendirmelere göre puanlanacak, ekipler ise iletişim, takım çalışması, zamanlama, işbirliği gibi kriterlere göre değerlendirilecektir.

We can aktivitesi uygulama içeriği ve teklif almak için bize ulaşınız.

Bu aktiviteyi açıkhavada organize edebileceğiniz Outdoor Aktivite Merkezimiz PARKUR sitesi için tıklayınız.

Süre:60-120 dk.
Kişi Sayısı:5-200
Katılımcı Profili:
Kazanımlar:Takım çalışması, iletişim becerileri, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma