Yagmur yayinca kurumsal etkinlik

Yağmur yağınca kurumsal etkinlik????

Bahar ve Yaz etkinliklerinin klasik sorunsalıdır: Ya yağmur yağarsa? Çünkü etkinliklerin outdoor olarak yapılması planlanır, haftalarca tatlı hazırlıklar yapılır, ve özenerek çalışanlarınızın eğlenmesi için tüm detayları düşünürsünüz. Derken etkinliğiniz esnasında yağmur düşmeye başlar. Peki buna rağmen eğlence devam edemez mi? Yağmur gerçekten de herşeyi altüst edebilir mi?

Yağmur bilinçaltımızda bize hep aynı üçlüyü anımsatır: ıslanmak, üşümek ve açlık. Dolayısıyla yağmurun olumsuz imajını yoketmek için bu üçünden de aynı anda kaçınmamız gerekmektedir.

Bu üçlüden mazeretsiz sağlanması gereken yemek olacaktır.

Sağlayacağınız yemeklerin ıslanmayacağı ve herkese erişiminin rahat olacağına emin olun. Gerekirse son dakika da servis/sunum modelinde ufak değişiklikler de yapabilirsiniz. Veya misafirlerinizin yağmur altında açık büfe kuyruğuna girmemeleri için kimileri yemek alırken kimilerine de ufak kokteyller veya garsonlar tarafından dolaştırılarak servis edilen minik kanepeler dağıtarak aşırı kuyruklar oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Misafirlerinizin açıkhava etkinliklerine ve değişken hava şartlarına uygun kıyafetler giydiğine emin olun. Burada konforu sağlamanın anahtarı birden fazla giysi katmanına sahip olmaktır. T-shirt’ten sweatshirt’e, oradan da yağmurluğa kadar tüm katmanlarınızı değişken hava şartlarına uydurursanız, sıcak-soğuk, güneşli-yağmurlu demeden havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kış boyunca gerçekleştirdiğimiz outdoor etkinliklerde, haftada birkaç gün mutlaka yağmura denk geldiğimiz için katılımcılara tek kullanımlık yağmurluklar sağlıyoruz. Bu bazen eğlenceli olabiliyor ve insanları güldürüyor. Herkesin aynı anda aynı model aynı renk ve aslında çöp torbasına benzeyen poşetleri giymesi herkesi eğlendiriyor sanırım.

Bazen yağmur bir etkinliğe eğlence ve unutulmaz bir deneyim katabilir. Her zaman yağmuru olumsuz algılayarak etkinliğimizi sabote edeceğine düşünmemek gerekir. Çocukken yağmur altında nasıl eğlendiğimize bakacak olursak, o kadar da kötü olmadığını anlıyoruz zaten.

Son olarak, yağmur yağınca kurumsal etkinlik ve organizasyonlar düzenliyor musunuz? diye sorarsanız cevabımız bellidir.

Her zaman başımıza gelen bir durum ve hazırlıklı olan ekipler için hiçbir zaman sorun oluşturmadı. 🙂 Aylar öncesinden organizasyonu yapılmış, hatta farklı şehirlerden ve yurtdışından misafirler davet edilmiş bir kurumsal etkinlik yağmur yüzünden iptal edilemez, edilmemeli.

Team Blogumuzdan sizin için seçtiğimiz diğer makaleler: